Podjazd Hrabiego Aleksandra Fredry

Batrosz Huzarski (Team Netap) wygrał królewski etap 23. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków z Nowego Sącza do Krosna (186,4 km). Liderem wyścigu został jego towarzysz ucieczki Mariusz Witecki (Bank BGŻ), który wywalczył żółtą koszulkę lidera. Wyprzedza Huzarskiego o 6 sekund.

Etap przebiegający w nieprawdopodobnym upale, gdy temperatura w słońcu przekraczała 40 stopni C. rozstrzygnął się podczas dwóch wjazdów pod zamek Kamieniec, gdzie hrabia Aleksander Fredro napisał „Zemstę”. Główna grupa rozerwała się na kilka grup.

– Lubię jazdą w upale – powiedział na mecie zwycięzca. – Mariusz Witecki zaatakował, a ja pojechałem razem z nim.

Podjazdy pod górę nad którą znajduje się zamek, okazał się w saharyjskich warunkach olbrzymim wyzwaniem.  – Pociągnąłem mocno pod Kamieniec, bo wiedziałem, że teraz albo nigdy – dodał.

Trzecie miejsce ze stratą 33 sekund wywalczył Adam Pierzga (Kadra Narodowa, strata do lidera 36 sekund)), który jako ostatni odpadł z dziewięcioosobowej grupy śmiałków uciekających peletonowi tuż po starcie. Kolejni zawodnicy odpadali i w Krośnie ma mecie przyjechali dwaj najbardziej wytrzymali.