Znowu Andre Schulze?

 

Andre Schulze z grupy Team Netapp wygrał po fantastycznym finiszu drugi etap z Tuszyna do Sieradza. – Dlaczego znowu Ty? – otrzymał pytanie niemiecki kolarz. Po czym zorientował się, że podobne zadał sobie gwiazdor włoskiej reprezentacji piłkarskiej i Manchesteru City Mario Baloteli (choć zupełnie w innych okolicznościach) Andre odpowiedział salwą śmiechu. W Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków niemiecki kolarz wygrywa w każdej edycji. Jest szybki, sprytny i potrafi przewidzieć jak zachowają się rywale.

 

Do 110 km bohaterem etapu był wychowanek Lityńskiego Bełchatów Artur Detko, który tuż po starcie zaatakował i uzyskał nawet sześć i pół minuty przewagi nad peletonem. Potem jego przewaga zaczęła maleć. Detko wygrał jeszcze lotną premię w Zdńskiej Woli i jak sam stwierdził. – Nogi miałem jak z waty.

 

Peleton wchłonął śmiałka i na finiszu ścigali się sprinterzy. Schulze wyprzedził na Rynku w Sieradzu Słoweńca Marko Kumpa i swego rodaka Michaela Scheizera z Nutrixxion Abus. Najlepszy z Polaków Sylwester Janiszewski z CCC Polkowice zajął dziewiąte miejsce, a zmęczony Artur Detko zajął przedostatnie 116 miejsce.