Etap 3

Ulewny etap

Francuz Remi Cavagna (Klein Constantia) wygrał ulewny etap z Pabianic do Sieradza, który był wprawdzie najkrótszy, ale ze względu na warunki atmosferyczne, najtrudniejszy etap 27. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków.

Po starcie w Pabianicach zaczęło padać, a już po pierwszym honorowym okrążeniu zerwał się porywisty wiatr i rozpętała się ulewa. Temperatura spadła z 30 do 20 stopni Cejsjusza. I tak było aż do przedmieść Sieradza, gdy wreszcie zaczęło padać. Podobnie jak na poprzednich etapach co chwile kolejni zawodnicy zrywali się do ataków, które kontrakcje z peletonu przywracały status quo. Peleton wjechał na finiszową rundę prawie w komplecie.  Pierwszy linię mety przekroczył Cavagna przed Niemcem Robertem Kesslerem (LKT Brandenburg) i Pawłem Franczakiem (Verva Active Jet.). Po zakończeniu etapu sędziowie zdecydowali jednak o neutralizacji etapu i różnic czasowych. Powodem było złe pokierowanie na rundzie finałowej po Sieradzu kolarzy znajdujących się na czele peletonu.

W klasyfikacji generalnej nadal przewodzi Paweł Franczak, który ma 11 sekund nad  drugim zawodnikiem w klasyfikacji  generalnej Jasperem Hamelikiem  i trzecim Belgiem Enzo Woutersem oraz do  13 sekund nad czwartym Ukraińcem Andrijem  Kułykiem z  KLS Kolss-BDC.

W piątek czwary etap z Piotrkowa do Kielc, o długości 169,4 km.