Ariesen z numerem 1 

Ubiegłoroczny triumfator, Holender Johan Ariesen, który rok temu wygrał 26 Wyścig Solidarności i Olimpijczyków będzie startował także w tym roku. Ekipa The Tielse Metec Cycling Team TKH przysłała już wstępny skład drużyny. Ariesen zgodnie z tradycją wyścigu pojedzie z numerem 1, a jego koledzy będą nosić kolejne numery. 

Holenderski zawodnik w ubiegłym roku na pięciu etapach triumfował aż czterokrotnie, wygrywając w Lublinie, Krośnie, Kielcach i Łodzi. Takim wyczynem nie może pochwalić się żaden zawodnik w historii naszej imprezy. Na jedynym, trzecim etapie z Nowego Sącza do Jaworzna, którego nie zdołał wygrać, też był w ścisłej czołówce. Na finiszu zajął ósme miejsce. 

To nie był jego pierwszy start w Wyścigu Solidarności. W 2014 roku pokazał swoją szybkość na płaskich etapach. Na pierwszych z Łodzi do Sulejowa i  Zduńskiej Woli do Sieradza zajął drugie miejsca. Potem był trzeci z Przedborza do Kielc i dopiero 38 z Nowego Sącza do Krosna. I wreszcie stracił ponad 12 minut na ostatnim etapie ze Strzyżowa do Jarosławia i w generalnej klasyfikacji zajął dopiero 48 miejsce ze stratą 13 minut i 11 sekund do zwycięzcy Kamila Zielińskiego z Mexllera. 

Ekipa Metec startuje nieprzerwanie od 2012 roku, ale wcześniej bez Ariesena. Ubiegły rok był dla niego niezwykle udany, bowiem był pierwszy na jednym z etapów wyścigu Alentejo w Portugalii oraz zwyciężył w klasyfikacji punktowej i wygrał na jednym z etapów wyścigu dookoła Chin. W tym roku Ariesen wygrał etap w Volta ao Algarve w Portugalii.

Oprócz ubiegłorocznego triumfatora Holendrzy zabierają także Jaspera Hamelinka, który jest w bardzo dobrej dyspozycji, bowiem w minioną sobotę wywalczył koszulkę najlepszego górala we francuskiem tourze Loir-et-Cher (UCI 2.2 - taką samą kategorię ma Wyścig Solidarności). W marcu Hamelink wygrał holenderski klasyk Ronde van Drenthe. 
W przeszłości jego dużym sukcesem Holendra było wywalczenie piątego miejsca w jeździe na czas w mistrzostwach świata 2011 w kategorii młodzieżowców. 

Pozostali zawodnicy zgłoszeni przez Meteca: Dries Hollanders, Stef Krul, Maarten van Trijp, Arno van der Zwet i rezerwowi: Tijmen Eising, Stefan Kreder i Sjoerd Kouwenhoven. Poza Belgiem Hollandersem wszyscy są Holendrami.