Etap 1

Paweł Franczak z grupy Verva Active Jet wygrał po finiszu z peletonu pierwszy etap 27. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków wz Radomia do Łodzi, długości 178,2 km. Wyprzedził Belga Enzo Woutersa (LTS Lotto Soudal) oraz Ukraiśca Andrija  Kułyka KLS Kolss-BDC. Polski kolarz ma 4 sekundy przewagi nad drugim zawodnikiem w klasyfikacji  generlnej.

 Publiczność na ulicy Piotrkowskiej oklaskiwała 125 kolarzy, którzy mimo upału dotarła do mety (wycofało się tylko trzech zawodników). Paweł Franczak był mocno ucieszony na mecie: – Moja ekipa pomogła mi w walce o zajęcie czołowego miejsca w peletonie. – Szczególnie na podjeździe i zjeździe na ostaniej górskiej premii. O zwycięstwie kolarza Verva Active Jet zdecydował finisz.

 Na trasie rozegrano dwie górskie premie, z których pierwszą w wygrał Marcel Meisnen z Team Kuolta–Lotoo,  a na drugiej na najwyżej położonym łódzkim osiedlu Stoki peleton mocno so się rozciągnął. – Nie wszyscy wiedzieli, że będziemy wjeżdżać po bruku – powiedział Paweł Franczak.

 Na szczycie Stoków zwyciężył  Czech Wojciech Hacecky z Whirpool Authoor. I to on prowadzi w klasyfikacji na najlepszego górala, choć Meisen ma tyle samo punktów. W zielonej koszulce Czech jechać będzie aż do Krosna, bo kolejne podjazdy są dopiero na ostatnim etapie. Czy Hacecky obroni zdobycz w zielonym kolorze okaże się przed końcem wyścigu na podjazdach pod zamek Kamieniec, zdecydowanie trudniejszymi niż na pierwszym etapie.