Etap 2

Holender Jasper Hamelik z ekipy Metec zwyciężył w Kutnie na mecie drugiego etapu  27. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Drugie miejsce zajął Paweł Franczak z grupy Verva Active Jet, który dzięki dobrej postawie na finiszu oraz zwycięstwie na lotnej premii w Brzezinach utrzymał żółtą koszulkę lidera. Trzecie miejsce zajął Łukasz Bodnar, kolega z drużyny Franczaka.

– Przed ostatnią prostą upadło kilku kolarzy i byłem pewien, że za chwilę też wezmę udział w kraksie – mówił na mecie Franczak. – Udało mi się wyhamować, odbić i ominąć leżących.

Holender wykorzystał kraksę i uzyskał kilkadziesiąt metrów przewagi nad peletonem. Franczak próbował odrabiać stratę aż do kreski, ale nie zdołał dogonić.

Mimo zajęcia drugiego miejsca zwiększył przewagę do 11 sekund nad  drugim zawodnikiem w klasyfikacji  generalnej Jasperem Hamelikiem  i trzecim Belgiem Enzo Woutersem oraz do  13 sekund nad czwartym Ukraińcem Andrijem  Kułykiem z  KLS Kolss-BDC.

Trasa z Koluszek do Kutna liczyła 92 km, była płaska, szybka, a kolarze walczyli nie tylko z rywalami, ale przede wszystkim upałem, bo temperatura przekraczała 35 stopni Celsjusza. Mimo wielu prób nikomu nie udało się uciec z peletonu

Wieczorem w czwartek trzeci etap z Pabianic do Sieradza, o długości 84 km.