Czas Anioła

Ekipa CCC Development w drugim tygodniu września będzie startować równolegle w dwóch wyścigach: Solidarności i Olimpijczyków oraz Turul Romaniei (Tour of Romania). – Musimy podzielić siły i liderów czyli aktualnych mistrzów Polski Stanisława Aniołkowskiego w elicie i Szymona Krawczyka w U23  – mówi Tomasz Brożyna, który poprowadzi ekipę na WSiO. – Najważniejsze decyzje przed nami, choć przyznam, że Stasia przymierzamy do startu w Wyścigu Solidarności. Naszym celem jest wygrać etap, bo zespół mamy młody i nie można przed nimi stawiać wygórowanych celów. Ale jak wygramy etap na początku wyścigu, to zobaczymy czy stać nas na więcej.

Aniołkowski przed rokiem po przejściu do grupy CCC poznał już smak zwycięstw, zarówno w Turul Romaniei, jak i Wyścigu Solidarności. W naszej imprezie na przedostatnim etapie Skarżysko Kamienna – Stalowa Wola wygrał finisz z peletonu. Na ostatnich metrach zaatakował odważnie przy samej bandzie. – Jeśli bym nie zaryzykował, to bym nie wygrał – powiedział zwycięzca.

Tuż za nim metę wjechali Estończyk Norman Vahtra z grupy Cycling Tartu, wybitny sprinter i najlepszy zawodnik poprzedniej edycji Wyścigu Solidarności. Na stronie wyścig.com.pl po tym sukcesie napisaliśmy lakonicznie, choć trafnie „Przed nim wielka kariera”. W minioną niedzielę po niezwykłym finiszu został mistrzem Polski. Jego kariera nabiera rozpędu.