Serce Polski z Nowego Dworu na Mazowszu

Mazowsze Serce Polski, choć w nowym składzie i w nowej siedzibie w Nowym Dworze Mazowieckim, jest kontynuatorem dokonań ekipy Team Hurom. Menedżerem MSP jest Dariusz Banaszek, były prezes Polskiego Związku Kolarskiego. Jako zawodnik uczestniczył w naszej imprezie od samego początku czyli od 1990 roku. Na podium stawał kilkakrotnie, ale zapamiętał sukces inauguracyjny. – Podczas prologu w Koninie zająłem drugie miejsce – wspomina. Po zakończeniu kariery kolarskiej w 1995 roku przyjeżdżał jako menedżer. 

– Wyścig WSIO jest jednym z naszych priorytetowych imprez w naszym kalendarzu – powiedział.  – Cieszymy się, że odbędzie w tym ciężkim okresie jakim jest pandemia. Dlatego ogromny ukłon dla organizatorów, że nie odpuścili w szczególnym roku jakim jest 40-lecie Solidarności i walki Polski o wolność i demokrację. Dlatego również stajemy na wysokości zadania i wystawiamy skład, który został dostosowany do profilu trasy i będzie gwarantował walkę i sukces w klasyfikacji generalnej .

Liderem Mazowsza Serce Polski będzie Paweł Bernas, a rolę wiceliderem Jakub Kaczmarek, Górski Mistrz Polski (wygrał 29 sierpnia w Wysowej Zdroju). - Na finiszach stawiamy na Alana Banaszka, którego na końcowych metrach będzie wspierał Norbert Banaszek.

Alan to bratanek menedżera, a Norbert to jego młodszy syn. Ponadto kapitanem ekipy będzie doświadczony Marek Rutkiewicz. - Szósty zawodnik będzie wybrany pomiędzy Tobiaszem Pawlakiem a Adrianem Banaszkiem (starszy syn menedżera), ale decyzję który pojedzie WSIO podejmę po wyścigach na Bałkanach i Bałtyk-Karkonosze Tour – kończy Dariusz Banaszek.